Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
hom avm hakkında

2019'da Popüler Olacak 8 Muhteşem Mutfak Trendi

Son yıllarda, tamamen beyaz olan mutfaklar, Pinterest panolarına hâkim oldu. Ama biraz daha cesur, davetkar ve kişisel bir şeyler arıyorsanız, işte şimdi tam zamanı! Farklı renklerde, farklı tarzlarda mutfaklar da artık trend olmaya başlıyor ve doğru yapıldığında yıllarca güzel görünecekler!

Eskitilmiş Ahşaplar

Bize göre, vintage her zaman trend olmaya devam edecek. Örnekteki gibi bir çiftlik evi tarzında geniş ve eski zamanların havasında bir mutfak istiyorsanız, eskitilmiş görünümlü dolaplar kullanabilirsiniz. Hatta çevreye duyarlı olması bakımından eski ahşap dolaplar temin edip, temizleme işlemlerini yaptıktan sonra eskitilmiş tarzda boyama işlemi uygulayıp  mutfağınızda yepyeni bir tarz yakalayabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak da ahşap malzemeden yeni boyanmış dolaplara, zımpara işlemi uygulatarak eskitilmiş havasını yakalayabilirsiniz.

 

İki Renkli Dolap Kapakları 

Eskilerden beri sanki bu bir kuralmış gibi alt ve üst dolap kapakları aynı renkte kullanılır. Fakat artık bu düzene uymak zorunda değilsiniz! Alt ve üst dolap kapaklarını istediğiniz renklerde seçerek farklı renkler uygulayabilirsiniz. Görseldeki endüstriyel mutfak örneğinde gri ve beyaz renk kontrastı ile mutfağa farklı bir hava kazandırılmış. Siz de renkleri karıştırmaktan korkmayın ve örnekte olduğu gibi farklı renk kombinlerini denemekten çekinmeyin.

 

Renkli Dokunuşlar

Paslanmaz çelik koruması ile renkli buzdolabı ve beyaz eşyalar büyük bir geri dönüş yaşıyor. Retro esintili nane yeşili buzdolabı ve bulaşık makinesinin yanı sıra bir dizi tezgah üstü cihaz içeren bu canlı mutfak örneğinden ipucu alın. Mutfağınıza renkli dokunuşlar yapmak istiyor fakat renkli buzdolabı kullanmaktan çekiniyorsanız, unutmayın renkli birçok tezgah üstü küçük aksesuarlar ile de yakalayabilirsiniz. Yeter ki birbirlerine uyumlu ve modern olsunlar! Renkli ve modern aksesuar seçimleriniz için Hom Design Center’da bulunan Tepe Home Premium’a bakabilirsiniz.

 

Ahşap Kontrastları

İşte karşınızda yepyeni bir mutfak trendi! Eğer bu görünümü sever ve mutfağınızda uygulamak isterseniz muhtemelen ilklerden biri olacaksınız. :) En yenilerden olan bu trendde ahşap parçaların farklı tonları kullanılarak doğal bir kontrast yakalanıyor. Böylece hem ham ahşap ve doğal bir malzeme kullanmış oluyorsunuz hem de renkli ve dikkat çekici bir görünüm elde ediyorsunuz. Örnek mutfaktaki gibi güzel bir görünüm yakalamak için farklı farklı ahşap renkleri ve desenleri seçtiğinizden emin olun ve onları bir araya getirin.

 

Koyu Zeminler

Duvarlar veya dolaplar için açık tonda bir boya seçtiyseniz, odada renk yelpazesi yakalamak için zemini koyu renkte seçmeniz iyi olacaktır. Böylece açık renkli dolaplar ve koyu renkli zemin ile sıkıcı bir görünümden uzaklaşırsınız.

 

Beyaz mutfaklar artık geride kaldı desek bile, beyaz mutfak ve dolaplar birçok kişinin vazgeçemeyeceği renklerden biri. O halde farklılık yaratmak için duvarlar ve zemini değerlendirebilirsiniz.

 

Bonus fikir: Mobilya benzeri "ayakların" kullanılması, zeminden dolaplara daha yumuşak bir geçiş sağlar.

 

Yeni Moda: Grimsi

Gri, çoğu boya rengine zamansız, tamamen yaşanabilir bir hava verir. Bej gibi sade ve sıkıcı olmak yerine, zamansız ve havalı durur. Yeni moda griler, alt tonlarında farklı renkleri barındırır ve bu havalı duruşunu asıl bu alt tonlarından alır. Mesela görseldeki gibi mavimsi bir gri, normal bir griden çok daha farklı ve havalı durur. Bunun gibi, lilamsı gri veya yeşilimsi gri de kullanılabilecek seçeneklerdendir.

 

Açık Raflar

Açık raflar son zamanlarda moda olan diğer bir mutfak trendi. Tezgahın üstünü dolaplar ile kapatmak yerine raflar kullanarak daha ferah bir hava yaratılabiliyor. Açık rafların avantajı aynı zamanda güzel antikalarınızı ve renkli objelerinizi burada sergileyerek görsel açıdanda güzel bir görünüm yaratmak ve aradığınız şeyin gözünüzün önünde olmasıdır. Rafların arasını görseldeni gibi desenli, modern bir duvar kağıdı ile kaplayarak harika bir tarz yaratabilirsiniz.

 

Siyah ve Metallere Yer Açın

Sade eski paslanmaz çeliğin kendine has özellikleri vardır, ancak küçük bir mutfakta parlak siyah veya metal bir parça bir anda tüm mutfağın havasını değiştirebilir. Tabii ki düz metal tipte büyük bir ocaktan bahsetmiyoruz; parlak, göz alıcı, gold veya bronz detaylarla süslenmiş geniş bir ocak çok daha iyi olabilir. Görseldeki gibi bir fırın mutfağınızda tüm dikkatleri üzerine çeker ve aynı zamanda mutfak tasarımınızı bir üst seviyeye çıkarır. Büyük markalar artık bu tarz yeni nesil ürünlerde üretiyorlar. Mutfağınızın beyaz eşyaları için Hom Design Center markalarından Siemens’e bakabilirsiniz.

PAYLAŞ