Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
hom avm hakkında

2019’un En İyi Mobilya Trendleri

Kusursuz bir ev yaratmak söz konusu olduğunda, her tasarım meraklısı mobilyaların boşlukları uygun bir şekilde doldurabileceğini bilir. Bu yüzden, doğru parçaları seçmek ise tüm evin bir bütün olarak estetik güzelliğini arttırır. Bilmeniz gereken ve hoşunuza gidecek 2019’un mobilya trendlerini üst düzey tasarımcılar ve endüstri uzmanları ile derledik. Açık renkli döşemelerden, el yapımı eşsiz parçalara kadar 2019'da tutulacak en iyi mobilya trendlerini inceleyebilirsiniz.

 

2019 Mobilya Trendleri

Mobilyalar yaşam alanlarınızın ruhunu yansıtan evin en önemli parçalarındandır. Bu nedenle evinizin 2019 dekorasyon modasından geride kalmasını istemiyorsanız, paylaştığımız 2019 mobilya trendlerine göz atın.

 

2019 mobilya trendleri

Lüks Komodinler

Görkemli kumaşlar ile süslenmiş komodinlerin yanındaki yatağınızda yatarken tatlı rüyalara daldığınızı hayal edin. Mücevher tonlu kadife döşemeyle kaplanan komodininiz artık diğer yatak odaları gibi basık ve karanlık olmaktan çıkıyor.

 

Koyu Renkleri Tercih Edin

Odanızda kullanacağınız canlı beyaz abajur, yüksek kontrastlı desenler ve farklı boya malzemelerinin karıştırılması ile ortaya çıkan manzara odanıza renk katacak. Çevremizdeki dünya genişlemeye devam ettikçe insanlar kendi seçimlerinde daha cesur olmaya devam edecek.

 

2019 mobilya trendleri

Çok İşlevli Mobilyalar

Hayatın yoruculuğu insanlarda belirsizlik ve depresiflik yaratabilir. Gün geçtikçe insanlar evlerinin daha sadeleşmesini ve basitleşmesini istiyor. Bu yüzden, 2019’da birçok farklı işleve sahip mobilyalar öne çıkacak. Mesela masa görevi gören sandalye gibi mobilya kombinasyonları görebiliriz. Yeni trend mobilyalara bakmak için Hom Design Center markalarından Cumba Selection’a göz atabilirsiniz.

 

2019 mobilya trendleri

El Yapımı Trendi

Mobilya seçimlerinde, dekoratif sanatlar söz konusu olduğunda, el yapımı özgün parçaların fabrikasyon ürünlere göre daha 2019 yılında çok daha popüler olacağı ön görülebiliyor. El yapımı, özel üretim mobilyalar bu yıl daha çok öne çıkacak.

 

2019 mobilya trendleri

Uçuk Pembe Tonları

Uçuk pembe rengi, gri tonlarının sadeliği ile oluşturduğu uyum ile sakinleştirici ve doğal bir ortam yaratır. Aynı zamanda, orman yeşili ve sitrin taşı rengi gibi koyu tonlarda cesur renkler ile de birleştirilebilir. Koyu renkleri de ön plana çıkarır.

 

2019 mobilya trendleri

Ferah Yataklar

İş hayatının stresi, yoruculuğu tüm insanları yaşadıkları yerden ve olduğu durumdan rahatsız edebiliyor. Bu yüzden de herkes yatağa yattığı zaman rahatlamak ve huzur bulmak istiyor. Döşemeli ve çok sayıda başlığıyla, sıcak bir kucaklama hissi veren rahat tekstillerle kaplanacak bu yataklar yeni trendlerden olacak.

 

2019 mobilya trendleri

Doğal Materyaller

Doğal malzemeler ile yaratılan ürünlere ve görsel dokulara duyduğumuz ilgi devam edecek. Beklenmedik mobilyalarda kullanılan doğal taşlar, ortamı biraz daha lüks kılarak herkesi etkisi altında bırakacak.

 

2019 mobilya trendleri

Metal’in Yenilikçi Kullanımları

Bu yıl, metaller daha ilginç şekillerde kullanılacak ve her zamankinden daha popüler olacak.  Altın, pirinç veya karartılmış metaller olsun, bunlar evimizin her alanına girecek. Kesinlikle geçmişe göre daha ilginç ve heykel temelli şekilde tasarlanmış olacaklar. Sanata karşı metal fonksiyon olarak güçlü bir eğilim sergiliyor. Hom Design Center’daki Fuga Mobilya’dan yenilikçi mobilya seçeneklerine bakabilirsiniz.

 

2019 mobilya trendleri

Küçük Detaylar

Döşemedeki küçük detaylar tasarım üzerinde büyük etkiye sahiptir. Mesela, iğneler ile delik açılabilir ve farklı kontrast renkler ile dikilerek eşsiz bir sanatsal görüntü yakalanabilir. Küçük detayların öneminin artmasıyla ürünün değeri de artmaya devam edecek.

 

2019 mobilya trendleri

Modern Formda Doğal Taşlar 

Şimdi doğal taştan bir mobilyayı modern bir çizgide canlandıralım. Bir yemek masası hayal edin. Hafif bir yemek sandalyesinin yanında mermerden üretilmiş bir yemek masası olsun.  Bu sandalye, eski ve hafif bir rattan sandalye olsun. Bu kombinasyon havalı ve rahat bir yemek masası dizayn etmek isteyenler için mükemmel bir seçim.

 

2019 mobilya trendleri

Art-Deco Akımı

Dekor sanat etkisinin önümüzdeki yıllarda daha da öne çıkmasını bekliyoruz. Hem tekstil tasarımına hem de mobilya siluetlerine ilham verdiğini görüyoruz. Renk açısından ele alındığında, pembe mobilyalarda çok güçlü olmaya devam ediyor. Bu göz önüne alındığında, uçuk pembe tonlarını tamamlayan renklerin çok iyi sonuç vermesini bekliyoruz. Özellikle de zeytin yeşili, koyu kırmızı ve lacivert tonları.

 

2019 mobilya trendleri

Antikalar

Her zaman her yerde bulunabilen tasarımlar artık geçmişte kaldı. Antikalar ise tasarımın geleceği için heyecan verici olmaya başladı. İnsanlar odalarının bir ruha, kişiliğe sahip olmasını ve onlara bir hikaye anlatmasını bekliyor. Bu yüzden yeni trend olarak antikalar büyük bir geri dönüş ile evleri süslemeye devam edecek.

PAYLAŞ