Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
hom avm hakkında

Bahar Geliyor: Yeni Sezonda Kullanabileceğiniz Bahar Dekorasyon Fikirleri

Kış mevsiminde ayrıldığımız bahar aylarının gelişini kutlamak için ev dekorasyonunda bahar esintilerine yer açın! Evinizi canlandırmanıza yardımcı olacak farklı bahar dekorasyon fikirleri ve örnekleri ile geldik. Pastel renklerden, çiçek vurgularına, taze desenlerden fresh aksesuarlara kadar uzanan tüyolara hazırlanın ve bu bahar dekorasyon fikirlerini ve stil ipuçlarını evinize taşıyın.

Su Yeşili, Mint Ferahlığı

Oturma odasında, şık ve taze bir yüzey için mint yeşili renk ile duvara lake uygulanmış bu dekorasyon örneğinde, baharı anımsatan açık tonlarda desenli koltuklar, mermer orta sehpa ve şömine ile tamamlanarak, duvarın daha çok ön plana çıkması sağlanıyor. Baharın ferahlığını su yeşili rengi ile evinize taşıyın…

Renkli Yastıklar

Renkleri ile göze çarpan bu salon, mevsim ne olursa olsun tarzını oldukça fazla belli ediyor. Büyük boyutlardaki çiçek desenli tablo, odaya çok fazla esneklik ve çok yönlülük veren geniş bir renk yelpazesine sahip. Benzer bir tablo ile, odanıza uygun bir bahar güncellemesi yapın. Tablo içinden bir renk seçerek koltuk yastıklarında bu renklere geçiş yapın.

Çiçek Açan Tablolar 

Yemek odası, yatak odası ya da salon gibi büyük mekanlarda çiçek aranjmanlarınızı fotoğraf gibi sanat eserleri ile hayata geçirin! Çiçek açan tablolar, yaşam alanlarınıza baharı taşımanın en kolay yollarından biri belki de… Hom Design Center’da yer alan Simurg Sanatevi ile bahar dekorasyonunuzla uyum sağlayacak rengarenk bir tablo bulabilirsiniz.

 

Açık Renkli Ahşap Zeminler 

Pastel tonlarda tasarlanan oturma odası, yılın hangi zamanı olursa olsun sıcak bir bahar günü gibi hissettirecektir. Açık renkli ahşap zeminler, iddiasız bir yazlık hissi verirken, keskin beyaz duvarlar ve açık tavan renkleri mükemmel bir şekilde ferahlığı verir.

Renkli ve Desenli Duvar Kağıtları 

Chinoiserie tarzında bir duvar kağıdı, yemek odasında göz alıcı bir şekilde öne çıkıyor. Sade görünümlü antika ayna ile tamamlanan dekorasyon, çok iyi bir görünüme kavuşuyor. Bu ayna aynı zamanda duvar kağıdının tarzından uzaklaşan büyük bir yaldızlı bir detay gibi durmuyor. Aksine modern görünümlü bir antika ile odanın dekorasyonu bütünleşiyor.

 

Bahara Hazırlanan Servis Arabaları

Tüm gerekli malzemeleri hazırlayarak, bar servis arabası ile ilkbahar eğlencesi için hazır olun. Modern bar arabasının sadeliği, alana zahmetsizce havalı bir görünüm kazandırıyor. Salonunuzda yemek masanın yakınlarına konumlandıracağınız modern bir servis arabası ile dekorasyona farklı bir hava kazandırın.

 

Tasarımınızı Begonviller ile Zenginleştirin

Birkaç ayda bir yeni iç tasarım trendlerini denemek gerçekten yorucu olabilir. Bu nedenle, iç mekanlarınızı yenilemek yerine, peyzaj tasarımınıza odaklanmayı seçebilirsiniz. Salon veya oturma odası alanlarını zamansız parçalarla tasarlayın ve pencereden odanıza bakan çiçekler - begonvil harika bir fikir olabilir - ile baharı dekorasyonunuza taşıyın. Oda dekorasyonunuz için modern ve zamansız parçaları Hom Design Center’da bulunan Enne Mobilya’dan bulabilirsiniz.

 

Tatil Esintileri

Narin ve küçük çiçek desenleri pek sizin tarzınız değilse, eğlenceli ve iri bitki görünümlerini seviyorsanız, ev dekorasyonunuzda iri çiçek desenlerini, yaprak figürlerini kullanın. Yaprak desenli küçük yastıklar, iri çiçek desenli berjer veya siyah-beyaz bitki motifleri ile döşemeli sandalyelerle çok yorulmadan baharı yansıtın. Jüt halı ve rafya ile mobilya formunda bir tatil havası yaratın.

 

Renkli Halılar

Örnekteki dekorasyonda tasarımcı oturma odasına bir doğa hissi kazandırmak için bitkilerle bütünleşen renkli bir halı tercih etmiş. Duvar renginde koyu ve güçlü renkleri tercih etmek istemiyorsanız bu örnekteki gibi, açık tonlarda bir duvar rengi seçip, renkli halılar ve büyük çiçekler ile alana hareketlilik kazandırın.

Pampas Otu Mükemmelliği

Son zamanlarda oldukça popüler olan Pampas Otunu mutlaka görmüşsünüzdür. Butiklerden Instagram hesaplarına kadar her yerde pampas otunun harika duruşunu görüyoruz. Modern, tarafsız bir renk paleti ile bahar için mükemmel bir fikir. Baharda sakinliği, zerafeti sevenlerdenseniz nude tonlar ile pampas otunu birleştirdiğinizde, huzurlu ortamından asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir oda yaratabilirsiniz. 

Rüya Gibi Perdeler 

Genellikle sakin ve huzurlu sahneler simgelenirken filmlerde gördüğümüz güneşli bir bahar gününde rüzgarla hafif hafif hareketlenen bir tül, evimizde de baharın mutluluğunu ve huzurunu simgeleyebilir. Toprak tonlarında tercih edilen mobilyaların yanına pudra ve açık tonlarda tercih ettiğiniz hafif tüller ile baharın tazeliğini yakalayın.

 

Bahar gelirken evinizde başlayan değişim havasına verdiğimiz fikirler ile yön verebilirsiniz. Baharda evinizi nasıl görmek istiyorsanız, içinde kendinizi nasıl hissetmek istiyorsanız ona uygun size huzur veren bir dekorasyon oluşturmayı unutmayın! :)

PAYLAŞ