Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
hom avm hakkında

Halı Trendleri ve Yeni Halı Modelleri

Yeni bir yılın gelmesiyle, her alanda yenilenen trendler, elbette ki dekorasyon trendlerinde de kendini gösterdi. Ev dekorasyonu kanadında da yeni tasarım stilleri ve yepyeni mobilya modelleri karşımıza çıkarken, halı trendleri de 2019 için belirlenmeye başladı. Bahar gelirken evlerde bir yenilenme söz konusu iken halılar ilk olarak göze çarpan parçalar arasında yer alıyor. 

Dekorasyonunuzda küçük bir değişiklik yaparak büyük bir fark görmek istiyorsanız, değişime halınızdan başlayabilirsiniz. Halıda yaptığınız küçük bir değişiklik ile tüm dekorasyonun yepyeni bir tarza büründüğünü göreceksiniz.

Yeni trendlerle birlikte artık duvardan duvara, klasikleşmiş halıların geride kaldığına dikkat çekmek isteriz. Şimdilerde halılar dekorasyonda odaya karakter katan parçalar haline gelmeye başladığı için halı modellerinde cesur kalıplardan sürdürülebilir malzemelere kadar her şeyi düşünebilirsiniz. Oda dekorasyonunuzda halıyı nasıl uyumlu şekilde kullanabileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için bu yılın trendlerine bakmaya karar verdik.

Şimdi gelelim 2019’da bizleri bekleyen yeni halı modelleri ve trendlerine…

 

2019 Halı Trendleri ve Yeni Halı Modelleri

 

Giriş ve Antre Halı Modelleri

Giriş ve antreler, halılar için popüler alanlar haline gelmeye başladı, çünkü bir evin dekorasyon stilinin ne kadar zevkli olduğunun ilk habercisi antrelerdir. Antreler için gri, bej ve beyaz gibi evi ferah ve aydınlık gösteren açık tonlu renkleri tercih etmek en doğrusu oluyor. Kir belli etmesi sebebiyle genellikle antrelerde beyaz halılar tercih etmekten korkulur fakat emin olun ki seçeceğiniz koyu renkli halılar evinizin ilk bakışta daha karanlık ve depresif görünmesine yol açacaktır.

Açık renklerde tercih edilen halılar, girişinize modern ve elegant bir görünüm kazandırır. Gri veya bej tonlarında tercih ettiğiniz bir halının üzerine siyah metal ayaklı, minimal bir konsol ile modern görünümlü bir antre yaratabilirsiniz. Açık tonlarda seçeceğiniz halılara uygun her tarzda mobilya seçeneğini Hom Design Center’da, Cumba Selection’dan bulabilirsiniz.

 

2019 yeni halı modelleri

Büyük ve Göze Çarpan Halı Modelleri

Halılarda bu yıl biraz daha büyük boyutlara geçiş yapılıyor. Dekorasyon uzmanlarına göre insanlar artık halının boyutuna daha fazla önem veriyor ve odalarına tam olarak uyduğundan emin olmak istiyorlar. Mimari açıdan odaların kullanım alanları farklı olduğu için odalar genellikle aynı metrekarelerde olmaz ve bu nedenle standart ölçü halılar odanıza uygun olmayabilir. Bu durumda insanların bulduğu yeni çözümlerden biri de, özel boyutlarda halı yaptırmak olabiliyor.

Belirli bir alan için özel olarak yapılmış bir halının dekorasyon özelinde daha lüks göründüğü inkar edilmez bir gerçek. Özel olarak odanız için yaptıracağınız hayalinizdeki gibi bir halıyı, uzun süre kullanabileceğiniz koleksiyonunuzun bir parçası olarak düşünebilirsiniz. Dekorasyonunuz için hayalinizdeki halı modellerine Hom Design Center içinde yer alan Şark Halı’dan bakmayı unutmayın. ☺️

 

2019 yeni halı modelleri

İnce Halılar

İnce halı modelleri dendiği zaman zihnimizde tam olarak belirli bir model canlanmasa da, bu halıları yüksekliği az olan modeller olarak tanımlayabiliriz. Yani, genel yapısı itibariyle çok kalın olmayan, uzun tüyler yerine daha kısa tüyleri olan halılar olarak düşünebiliriz. Kısa tüylü halılar 2019’da popüler olmaya devam edecek ve 2019’da yine minimal ve modern halı modelleri göreceğiz. Temizlenmesi ve kullanımı bakımından da daha pratik olan bu halı modellerine evinizde yer açabilirsiniz.

 

2019 yeni halı modelleri

Doğadan İlham Alan Jüt Halılar

High-end halı modelleri arasında ipek ve yünün hala popüler olmasıyla birlikte, 2019'da dikkate almanız gereken başka bir malzeme doğuyor: Jüt! Jüt, halı dendiği zaman genellikle göz ardı edilen bir materyaldir, ancak ondan elde edebileceğiniz çok fazla görünüm ve tarz vardır. Jüt, sadece düz bir dokuma halısı değil aynı zamanda bir tasarım parçasıdır. Örnek olarak, beyaz bir banyoda tek başına jüt bir halı banyonun tüm duruşunu bir anda değiştirebilir. Ayrıca, alerjisi olan kişiler için de jüt halılar en iyi seçeneklerden birisidir.

PAYLAŞ