Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
hom avm hakkında

İçinizi Açan Yatak Odaları için Beyaz Dekorasyon Önerileri

Yatak odanız kişisel ve kesinlikle size özel bir bölge… Odanıza girerken hissettiğiniz rahatlama hissini artırabilen yatak odası renklerinin ideal kombinasyonlarının neler olduğunu hiç merak ettiniz mi?


Renklerin psikolojisi sadece bir teori değil, sürekli olarak bir mutluluk hissidir. Bir yatak odası için bazı renk kombinasyonlarının, olumsuz yönde bir etkiye sahip olabileceğini kesinlikle duymuş veya okumuşsunuzdur. Yatak odanız için huzurla uyuyup, mutlu bir güne başlamanız için en iyi renklerin hangileri olduğuna bakalım..

Beyaz Mavi Siyah Yatak Odaları

Beyaz, yatak odalarında iç açıcı ve ferahlık sağlar. Aynı zamanda beyaz rengiyle kombin yapmak oldukça kolaydır çünkü beyaz ile uyumlu birçok renk ve tasarım bulunur. Mavi ve onun sayısız yumuşak tonu ile beyaz renkler yatak odanızın mükemmel bir huzuru sayılır. Yoğun bir günün ardından biraz daha uzun süre dinlenmek ve yatak odanızda rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız, gökyüzünün veya denizin mavisini beyazla bir arada seçmek en iyisidir.


Beyaz ve siyahın birleşimi tüm evler için çok güvenli bir seçenektir. Beyazı ağırlıkta tuttuğunuz sürece yatak odası dekorasyonunda beyaz ve siyah kombininin bir sakıncası olmaz. Siyah ile eklenen küçük ayrıntılar odanızı daha modern bir görünüme kavuşturacaktır. Hom Design Center’da bulunan Natuzzi Italia’da zevkinize göre birçok şık mobilya bulabilirsiniz.

Beyaz ve Pudranın Gücü

Modern ya da minimal estetik hayranıysanız, yatak odanızdaki çekmeceler, dolaplar, masa, koltuk ve süs eşyalarınızı beyaz ile kontrol edeceğiniz bir renk kombinasyonunu tercih etmelisiniz. Pudra ve pembe tonları, herkesin yatak odası için isteyeceği huzurlu renklerdendir. Aynı zamanda sakin bir ruh hali verecektir. Bununla birlikte, yumuşak bir pembe tonunu koyu krem ve griler ile birleştirebilirsiniz. Pembenin en romantik rengi için göze çarpan bir tasarım, odanın duvarında gizli pembe çizgili yumuşak bir beyaz tabandır.


Beyaz ve pudra uyumunu yaparken çok dikkatli olmalısınız. Çok soluk renkte pudra ve pembeler kullanırsanız, dekorasyonunuz sıkıcı ve monoton bir görünüm alabilir. Bundan kaçınmak için biraz daha göze çarpan pembe ve pudralar tercih edilmelidir. Ayrıca siyah veya parlak aksesuarlar da odanıza hareketlilik katacaktır.

Beyaz ve Turuncu ile Farklı Bir Tasarım

Yatak odanız da beyaz ile pembeyi seviyorsanız ve romantik stile düşkün değilseniz, daha eğlenceli bir renk kombinasyonunu seçip, daha hareketli ve eğlenceli bir ruh hali ile dekorasyon oluşturabilirsiniz. Düşündüğümüz zaman, beyaz ve turuncu kombinasyonu çok yoğun ve canlı görünebilir. Fakat, bu güzel renkleri doğru seçerseniz, yatak odanıza çok retro bir hava katabilirsiniz. Bir yatak odası için renklerin kombinasyonu doğadan gelmelidir. Bu turuncu ve pastoral bir renk düzenine dönüştürmekte başarının anahtarı, pastel tonlarda turuncu tercih etmek ve doğal ışığın odanın içinde dolaşmasına izin verdiğiniz takdirde yoğun ve yorucu havadan kurtulursunuz. Beyaz ve turuncu renkleri, oda atmosferini yeterince hareketli tutacağından, odayı süslü halılar ve perdelerle fazla yormamalısınız.

Yatak Odalarında Beyaz Ayrıntılar

Yatak odasında beyazı ağırlıkta kullanmayı sevenlerden değilseniz, ana renk tercihinizi gözü çok yormayan renklerden yana kullanmalısınız. Mesela ahşap tonlarında seçtiğiniz mobilyalarınızı beyaz aksesuarlar veya açık renk bir halı ile tamamlayabilirsiniz. 
Siyah ve gri renkleri de yatak odaları için kullanılabilecek yorucu olmayan renklerdendir. Örnek olarak siyah renkte seçtiğiniz yatak odası mobilyalarını parlak dolap kulpları ve beyaz aksesuarlar ile birleştirdiğinizde modern ve çağdaş bir stil yaratabilirsiniz. Modern bir dekorasyon için Hom Design Center markalarından biri olan Sit Design’a mutlaka bakmalısınız.


Günün yorgunluğunu atıp, dinlenebileceğiniz huzurlu ve sakin bir oda yaratmak için beyaz, kullanabileceğiniz en uygun renklerden birisidir. Tabiki beyazı nasıl kombinlediğiniz de bir o kadar önemlidir. Beyaz ile şık ve huzurlu yatak odaları yaratabilmeniz için dekorasyon fikirlerini paylaştık.

PAYLAŞ