Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
hom avm hakkında

İlhamını Yaz Mevsiminden Alan Dekorasyon Önerileri

Yaz mevsiminin enerjisini evinize yansıtarak tazelenin! Sezonun kıpır kıpır havasını yuvanıza taşımak için yapabilecekleriniz elbette hayal gücünüzle sınırlı, ancak biz işinizi pratikleştirmek adına sizin için birbirinden şık yaz mevsimi dekor önerileri derledik. Siz de isterseniz ufak dokunuşlarla bu fikirleri uygulayabilir veya evinizde yazı her zaman yaşamak için köklü değişikliklere imza atabilirsiniz.

 

İç Ferahlatan Kokular

kokulu mumlar, ev dekorasyon, balkon

Dekorasyon söz konusu olduğunda görsel düzenlemeler, akla ilk gelen ayrıntılardandır. Ancak kokuların da enerjisini göz ardı etmemek gerekiyor. Bu anlamda, yaz mevsimine özgü tropik meyve, çiçek ve baharatların kokularını dekorasyon uygulamalarınıza dahil etmenizde fayda var. 

 

Kokulu mumlar ve tütsüler bu doğrultuda ilk başvurulabilecek ögelerden. Evinize hakim renkler ve tasarımlarda mum ve tütsüler sayesinde hem içinizi ferahlatabilir hem de dekorasyonda bütünlüğü yakalayabilirsiniz.

 

Ayrıca her bir odada farklı bir koku kullanarak evinizde farklı havalar yaratabilmeniz de mümkün! Bu sayede evin her bir köşesinde farklı bir mod yakalayabilir, odaların görsel hafızadaki yerini kokularla destekleyebilirsiniz.

 

Tekstilde Bohem Esintileri

renkli masa örtüsü, sofra, yemek, ev dekorasyon

Yazın ruhunu yansıtan göz alıcı renkler, birbirini tamamlayan yumuşak tarzda grafik ögeler ve floral desenlerle bezeli kumaşlar tercih ederek doğayı evinize getirin! Bu doğrultuda; yeşil, pembe, turuncu, mavi gibi yaz mevsiminde daha sık görmeye alışık olduğumuz renklerde perdeler, masa örtüleri, nevresimler tercih edebilirsiniz.

 

Daha köklü değişikliklere hazırsanız koltuk döşemelerini ve halıları da yaz mevsimine hitap eden sıcak bir renk paletine bürüyebilirsiniz. İri çiçek desenleri, yaprak figürleri, yuvarlak hatlar, deniz kabuğu ve okyanus dalgası gibi görsel ögeler de tekstil ürünlerine daha fazla hayat katmak için kullanılabilecek faktörlerden.

 

Stil Sahibi Avizeler

sofra, yemek masası, hasır avize, ev dekorasyon

Akşamları evinizde sevdiklerinizle otururken adeta yaz ateşi yakmanızı sağlayacak aydınlatma uygulamaları ile yaz konseptinin hakkını verebilirsiniz. Ahşap veya jüt ipinden detaylar taşıyan avizeler, bu anlamda işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca okuma köşesi, yemek odası gibi özel bölümlerde pastel renklere sahip lambader ve abajurlar kullanarak yaz konseptini doğa temaları ile tamamlayabilirsiniz. 

 

Avizelerde doğal ve sıcak tonlarda ışık veren ampuller tercih etmeniz, ışığın gözleri yormaması ve ortamın samimiyetini koruması açısından oldukça önemli. Dolayısıyla aydınlatma seçeneklerinden evinizin genel yapısı ile uyumlu, sağlığınızı koruyacak ve duyuları harekete geçirecek çeşitleri tercih etmenizde yarar var. Hom Design Center’daki Özartaş Avize’nin birbirinden estetik aydınlatma seçeneklerine göz atabilirsiniz.

 

Kontrast Renklerde Duvarlar

kontrast duvarlar, oturma odası, oturma grubu, ev dekorasyon

Boyaları ve fırçaları hazırlayın! Yazı evinize davet ederken konsepti bütünleştirebilmek için şimdi duvarlarınızı renklendirme zamanı! Renkleri seçerken açık tonları seçmenizi öneririz. Bu sayede hem daha ferah bir görüntü elde edebilir hem de odalarınızın çok daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Öte yandan tüm odaları aynı renge boyamanıza ya da aynı renk duvar kağıdı kullanmanıza gerek yok. Hatta aynı odaya ait duvarlarda farklı renklere yer vererek evinize derinlik katabilmeniz de mümkün. Bu doğrultuda seçim tamamen yaratıcılığınıza kalmış! Renkleri seçerken birbiri ile zıt, yani kontrast renkleri seçerek farklı olduğu kadar birbiriyle uyumlu bir temaya da imza atabilirsiniz. 

 

Cıvıl Cıvıl Bahçe Mobilyaları

bahçe mobilyaları, teras, veranda, ev dekorasyon

Şimdi mobilyaları açık havaya taşıma zamanı! İster balkon, ister teras, ister veranda… Fark etmez. Yaz havasını soluyarak enerji depolamak için yazın vazgeçilmezlerinden bahçe mobilyaları ile stiliniz evden taşsın ve şıklığınız tamamlansın. 

 

Kahvaltı, kahve molası, kitap okuması veya akşam yemeği için en güzel ortamı sunan rengarenk ve tarz sahibi bahçe mobilyaları ile her anınız partiye dönüşebilir. Bunun için Hom Design Center markalarından Cumba’ya göz atmanızı tavsiye ederiz. 

PAYLAŞ