Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
hom avm hakkında

Kitaplarınız için Dekoratif ve Şık Kitaplık Fikirleri

Kitaplıklar artık evlerde görünmeyen bir köşede durmak yerine, salon dekorasyonunun bir parçası olarak yer alıyor. Şık ve göze çarpan kitaplık tasarımları yaşam alanlarına karakter katmak için kullanılıyor.

 

Kimi zaman tüm duvarı kaplayan devasa kitaplıklar, kimi zaman da küçük ama dekorasyona büyük etkisi olan kitaplıklar seçilebiliyor. Şimdi size yeni sezonda kitaplarınızı şık bir şekilde saklamak için ilham olabilecek kitaplık tasarım fikirleri sunuyoruz.

 

Etkileyici Desenler

ahşap raflar, kitaplık, çalışma masası, çalışma odası

Bir çalışma alanı ya da okuma köşesi yaratmak için odanızla uyumlu bir kitaplık istiyorsanız, mobilyalarınızla aynı renk veya desenler kullanabilirsiniz. Bunun için çalışma masasının üstünde kübik rafları kitaplık olarak kullanın ve odanızdaki diğer bir mobilya rengi ile uyumlu hale getirin. 

 

Nasıl mı? Eğer desenli bir sandalyeniz varsa aynı kumaşla kübiklerinizi kaplayın! Farklı bir alternatif olarak ise desenli bir parçanız yoksa, renkli bir tablo ile raflarınızın rengini uyumlu hale getirin. Böylece kitaplığınızı oda dekorasyonunun bir paçası haline getirmiş olursunuz.

 

Merdiven Altı Şahane Kitaplıklar

Merdiven altı kitaplık, modern ev dekorasyon

Merdiven altı ifadesi genelde olumsuz bir anlam ifade etse de buradaki amacının çok farklı olduğunu söyleyebiliriz. Merdiven altındaki boş alanları kitaplık olarak kullanma fikrine bayılıyoruz! Eğer evinizde uygun bir merdiven alanınız varsa burayı yapmanız gereken tek şey kesinlik bir kitaplık yapmak.

 

Böylece evin boş bir alanını kullanışlı hale getirirken, çok şık bir dekorasyon parçası da elde etmiş olursunuz. Merdiven altında geniş bir alan olduğu için buradaki kitaplıklar da genelde büyük formda oluyor ve kitaplarınıza bol bol yer kalıyor. Ayrıca, merdiven altındaki raflarınızı kitaplar ile birlikte minik aksesuarlar ve bitkiler ile burayı dekoratif bir şekilde kullanın!

 

Sanat Alanına Çevirin

biblolar, kitaplık, saat, minimal dekroasyon

Kitaplıklar içindeki renkli ve birbirinden farklı kitaplar ile dekoratif bir görünüme sahip olsa bile, bir parça daha sanatsal öğeler ekleyerek kitaplık alanınızı sanatsal bir alana dönüştürebilirsiniz.

 

Odanızda kitaplık ile bütünleşen sanatsal bir alan yaratmak için kitaplığın raflarına küçük heykel ve objeler ekleyin, rafların tam ortasına büyük dikkat çekici bir tablo asın ya da minik çerçeveler ile resimler ekleyin. Bu küçük dokunuşlarla kitaplığınızın odanın en sanatsal köşesi haline geldiğini göreceksiniz!

 

Evinizin dekorasyonuna uygun modern kitaplık modellerini Hom Design Center Enza Home mağazasından bulabilirsiniz.

 

Çarpıcı Renkler

Gri kitaplık, raflar, modern salon

Sezonun trend renklerini kitaplıklarda denemeye ne dersiniz? 

 

Emin olun ki renkli kitaplıklar odanıza renk katan harika bir köşe oluyor. Koyu çam yeşili, indigo mavi, soft renkler veya yeni moda gri! Her biri farklı bir hava katacağından şüpheniz olmasın. Bir köşede kullanacağınız büyük ve renkli bir kitaplık, odanıza derinlik katar.

 

Burada şunu unutmayın ki, dikkat çeken, renkli bir kitaplık kullanacaksanız odanızın diğer kısımlarında daha sade daha doğal renkler kullanmalısınız. Bu sayede odada karmaşıklıktan uzak olursunuz.

 

Doğal ve Sade

altıgen raflar, kitaplık, sade çalışma odası

Fazla büyük kitaplık istemeyen ve sade görünüm sevenler için önerimiz küçük ve fazla yer kaplamayan kitaplıklar. Bu tarzda olanları tam olarak kitaplık olarak değil raf olarak tanımlayabiliriz. 

 

Boş bir duvarınız varsa ve ne koyacağınızı tam olarak bilemiyorsanız, birkaç rafı alt alta koyarak kendinize minik bir kitaplık yaratın. Bu minik kitaplıklar için doğal ahşap raflar kullanmanız daha şık ve karakteristik durmalarını sağlar. Bu tarz raf tipi kitaplıklar genellikle İskandinav stili evlerde karşımıza çıkıyor. Hom Design Center markalarından Koleksiyon’da sade ve şık kitaplık modellerini inceleyin!

 

Ayna ve Kitaplık Uyumu

ayna ve kitaplık, vintage ev dekorasonu, nostaljik, kitaplık

Kitaplık ve aynayı anda anda kullanmak gerçekten yaratıcı bir fikir! Geniş ve tüm duvarı kaplayan bir kitaplık içine yerleştirdiğiniz aynalar, odanıza derinlik katacak. Odanızı daha ferah göstereceğinden emin olabilirsiniz.

 

Farklı bir kitaplık arayışı içinde olanlar bu fikre kesinle bayılacaklar! Kitaplığın içine yerleştirilmiş aynanın ne kadar ferah ve şık durduğunu görebilirsiniz. İster düz ve sade aynalar isterseniz eskitme aynalar tercih edin, her ikisinde de göz alıcı bir duvar elde edeceksiniz. Bu fikir kesinlikle denemeye değer!

PAYLAŞ